Vanya, Sonya, Maşa ve Spike

20. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında seyirci karşısına çıkacak olan Tiyatro Pera'nın Vanya, Sonya, Maşa ve Spike oyunu gösterim tarihleri:

19 Mayıs Perşembe 20:30 / Tiyatro Pera 20 Mayıs Cuma 20:30 / Tiyatro Pera 21 Mayıs Cumartesi 20:30 / Tiyatro Pera 22 Mayıs Pazar 15:00 / Tiyatro Pera 24 Mayıs Salı 20:30 / Caddebostan Kültür Merkezi Vanya_Sonya_Masha_tiyatro_pera_2016 Yazan: Christopher Durang Çeviren: Nesrin Kazankaya Yöneten: Yücel Erten Dramaturji: Şafak Eruyar Dekor Tasarımı: Başak Özdoğan Kostüm Tasarımı: Fatma Öztürk Yönetmen Yardımcısı: Zeynep Özden Yapım Asistanları: Serin Öztoprak, Mert Yılmaz Yıldırım Oynayanlar: Şerif Erol (Vanya), Tilbe Saran (Sonya), Nesrin Kazankaya (Maşa), Doğan Akdoğan (Spike), Başak Meşe (Kassandra), Gamze İpek (Nina)

Yazar, Çehov oyunlarına göndermeler yaparak günümüzde, ABD'de küçük bir kasabada geçen, özgün bir öykü oluşturur. Vanya ve evlatlık kardeşi Sonya, yaşamlarını hiç çalışmadan, kardeşleri Maşa'ya ait bir evde ve onun desteğiyle sürdürmektedirler. Maşa ünlü bir sinema oyuncusudur ve genç sevgilisi Spike ile eve gelir. Olaylar, bilici hizmetçi Kassandra ve Nina adlı komşu kızın dahil olmasıyla gelişir. Adlarının Çehov kahramanlarından olması, yazgılarını da belirlemiştir sanki. Taşra yaşamının umutsuzluğu, modern insanın yalnızlığı ana temadır. Zeki bir komedinin hüzünle buluştuğu bir yorum…