Bir Erkeğin Anatomisi

Fanatik Film ~ 1996bir_erkegin_anatomisi_yavuz_ozkan_tilbe_Saran

Yönetmen: Yavuz Özkan
Senaryo: Yavuz Özkan
Görüntü Yönetmeni: Ertunç Şenkay
Müzik: Müzikotek , Can Atilla
Kurgu: Ayhan Ergürsel

Oyuncular: Uğur Polat,  Ayda Aksel, Tilbe Saran, Taner Birsel, Deniz Uğur, Tarık Ünlüoğlu, İştar Gökseven, Aslı Seçkin, Müge Ochadowski, Selahattin Duman, Sinan Levi, Funda Şirinkal, Mustafa Şimşek, Ergun Üğlü

Yavuz Özkan “anatomik üçlemesi”nin ikinci filmi.

90′ ların Türkiye’ sinin kaotik ortamını fon alan film, özel ve iş yaşamı çalkantılı, hırslı, bencil bir avukat olan Taner’in insani değerlerin yerini, hoşgörüsüzlük, iki yüzlülük ve şiddetin aldığı, toplumun korkutulup sindirildiği bir düzene baş kaldırması çerçevesinde gelişir.
Taner, bir yandan çıkmaza girmiş evliliğini kurtarmaya çalışırken bir yandan da kendisi gibi avukat olan en yakın arkadaşının karısıyla aşksız bir ilişki yaşamaktadır. Kendisiyle birlikte yaşayan, tekerlekli sandalyeye mahkum kız kardeşi Saime’den başka huzur kaynağı yoktur.
Bir gün, karanlık işlere bulaşmış bir müvekkilinin kendisine bıraktığı, mafya – devlet ilişkilerini ortaya seren gizli belgeler içeren bir dosya yüzünden başı derde girer. Belgeleri ele geçirmek isteyen çete üyeleri Taner’ in peşine düşmüştür.